Medtrum Nano on uus ja väiksem mudel pideva veresuhkru mõõtmise tootesarjas.

Medtrum Nano CGM on seade, mille abil saab jälgida oma veresuhkru taset pidevalt. See tähendab, et saate oma veresuhkru taset jälgida ükskõik millal ja ükskõik kus, ilma et peaksite proove võtma ja mõõtmist tegema. Medtrum Nano CGM on väike seade (vaid 1.6 cm lai), mida saab kinnitada nahale ja see mõõdab veresuhkru taset iga kahe minuti järel. See annab teile täpse ülevaate oma veresuhkru tasemest ja aitab teil jälgida, kuidas teie keha reageerib erinevatele toiduainetele ja füüsilistele tegevustele.

Medtrum Nano Pump on seade, mis annab teile võimaluse süstida insuliini ilma, et peaksite seda ise tegema. See on väike seade (vaid 3 cm lai) mida täidetakse insuliiniga ja kinnitatakse kehale. Pump võimaldab teil reguleerida insuliini annust ja seda süstida pidevalt või üksikute annustena, sõltuvalt teie vajadustest. Medtrum Nano Pump töötab koos Medtrum Nano PDM-ga, mis aitab teil jälgida ja hallata oma veresuhkru taset mugavamalt, kui kunagi varem.

Medtrum Nano PDM (Personal Diabetes Manager) on seade, mis töötab koos Medtrum Nano CGM-ga ja aitab teil jälgida ja haldada oma veresuhkru taset. PDM on nagu teie veresuhkru jälgimise süsteemi juhtpult ja see sisaldab nii CGM andmeid kui ka teavet teie insuliini süstide, toidu ja füüsilise aktiivsuse kohta. PDM võimaldab teil sisestada teavet oma toidu ja füüsilise tegevuse kohta ning see aitab teil insuliini annuseid arvutada, et hoida oma veresuhkur tasakaalus.

Medtrum EasyPatch rakendus on tasuta rakendus, mis asendab PDM’i ehk Personal Diabetes Manageri, mis on eraldi seade. Tal on samad funktsioonid, kuid eraldi seadet kaasas kandma ei pea ja see asub teie nutiseadmes (sh. AppleWatch).

 

medtrum nano pump
medtrum nano cgm

Medtrum Nanoga seotud õppevideod

Telefon vastab: E 9:00 – 16:30 R 9:00 – 15:30, L ja P suletud
Kirjuta: diabeet@linusmedical.com

Medtrum nano pumbabaas

Pumba kompenseerimine Haigekassa poolt:

Haigekassa võtab diabeedihaigele kindlustatud isikule vajaliku insuliinipumba eest tasu maksmise kohustuse üle järgmistel juhtudel järgmises ulatuses:

  1) kuni 4-aastasele (kaasa arvatud) lapsele ühe insuliinipumba eest;

  2) 5–18-aastasele lapsele, kes on alla 5-aastaselt alustanud pumbaraviga või kellel on glükosüleeritud HbA1 üle 8,0 või kellel on esinenud sagedased hüpoglükeemiad või kellel on veresuhkru taseme suur kõikumine, ühe insuliinipumba eest viie kalendriaasta jooksul või nelja kalendriaasta jooksul, kui insuliinipump ei ole kasutajast mitteolenevatel põhjustel töökorras pärast neljandat kasutusaastat;

  3) 19–25-aastasele hea ravisoostumuse ja glükoosikontrolliga I tüübi diabeedi haigele pumbaravi jätkamiseks maksimaalselt kuni 26-aastaseks saamiseni või 19–25-aastasele I tüübi diabeedi haigele, kes ei ole eelneva kuue jooksul pideva glükoosimonitooringuga ravieesmärke saavutanud (HbA1c üle 8, glükoositaseme eesmärkvahemik (time in range, TIR) oluliselt alla 70% ajast), kuid kes on pumbaraviks motiveeritud, maksimaalselt kuni 26-aastaseks saamiseni. Pumbaravi lõpetatakse, kui kahe kuuekuulise glükoosinäitude (HbA1c ja TIR) hindamise vältel ei ole ravieesmärke saavutatud. Insuliinipumba väljakirjutamise õigus on endokrinoloogil tingimusel, et eelmise haigekassa soodustusega insuliinipumba ostust on möödunud vähemalt neli aastat.

Samuti kompenseeritakse Nano transmitteri, Nano sensorite ja Nano reservuaaride soetamist 90% ulatuses. Täpsed tingimused ja kogused on leitavad Tervise- ja tööministri määruses https://www.riigiteataja.ee/akt/115122022003  

  • 46, §47, §48